Arkalyk State Pedagogical Institute named after Y. Altynsarin

  • Home
  • Scientific activity
  • Competitions, grants
  • for 2015 - 2016

Competitions, grants 2016 year

Annual competition of research works of students of higher educational institutions of the Republic of Kazakhstan on the technical, social, humanitarian and economic science.
On stage I was in high school competition presented 37 works which were considered members of the special commission. The next stage of the competition took place 35 research papers. They died down part in the republican stage of basic university.

Full name students

   Course

Name of work

Teachers

1

Zhappar Manshuk

5В011200- «Chemistry»

4 - course

«Қоршаған ортаны ластағыш заттарды анықтау және өсімдіктің өсуі мен дамуына олардың әсері»

 Masalimova B.K.

2

Seitkhan Gulzagira

Kulzhanov Ersultan

Rash Aktolkin

5В011200 – «Chemistry»

4 - course

«Арқалық қаласында көкөніс өсіретін жылыжай құру»

Masalimova B.K.

3

Altinbek Ulbala

Iskak Gulbanu

5В011200- «Chemistry»

4 - курс

«Алкандардан сутек құрамдас қосылыстар алу әдісі»

Masalimova B.K.

4

Mukyat Sungila

Bedelkhan Kaster

5В011000 – «Phisycs»

5В010900 – «Mathematics»

3-курс

«Бүгінгі таңдағы Қазақстандағы жел энергиясы»

Kozhakhmet M.S.

5

Bibosin Akmaral

5В010900 – «Mathematics»

3- course

«Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешудің тәсілдері»

Abdrakhmanova M.T.

6

Sarbozov Almas

5В011100–

«Computer science»

 2– course

«Delphi ортасының мүмкіндіктерін пайдаланып тест бағдарламасын құру»

Bayzakova S.S.

7

Yanchenko Ivan

5В011100 – «Computer science»

3- course

Разработка электронного учебного пособия по спец курсу «Разработка прикладных программ в среде Delphi»

Akhatova Zh.E.

8

Polat Zhanna

5В011700- «Kazakh language and literature»

4-course

«Қазақ баспасөзінің дамуы және қазақ зиялылары»

Rakhmetova B.A.

9

Arsalan Aidana

5В012100 «Kazakh language and literature at schools with the Kazakh language learning» 4-course

«Қазақ мақал – мәтелдеріндегі көнерген сөздердің қолданысы»

Rakhmetova B.A.

10

Kungradbayeva Zhuldyz

5В011700- «Kazakh language and literature»

 4-course

«Қазақ фольклорының тәрбиелік мәні»

Rakhmetova B.A.

11

Abdimalikova Gaukhar

5В012200- «Russian language and literature in schools with non-Russian language of instruction»

4- course

«Лексико-семантический и структурно-грамматический аспекты годонимов г.Аркалыка Костанайской области»

Ibragim A.E. .

12

Кикенова

Айжан

5В010300 – "Pedagogy and psychology"  3 – course

«Формирование ценностных орентаций современных школьников через создание коллаборативной среды»

Alkuatova A.L.

13

Орманбекова Айсара

5В010300 – «"Pedagogy and psychology"»

4 – course

«Кіші мектеп жасындағы балалардың өзін-өзі бағалауының этнопсихологиялық ерекшеліктері»

Seidina B.Z.

14

Amirova Aida

5В011900 – "Foreign language: two foreign languages"2 - course

«LESSON STUDY ді мұғалімнің тәжірибесінде қолданудың ерекшеліктері»

Akhmetova G.Kh.

15

Adylbekova  Saltanat

5В011900 – "Foreign language: two foreign languages"     2 - course

«Развитие педагогической рефлексии в подготовки будущего учителя иностранных языков»

Oskina M.S.

16

Mirzagalyeva Orinbasar

5В011400 – «History»

4- course

«Орта білім беру мекемелері оқушыларында елжандылықты қалыптастырудағы өлкетанулық білімнің рөлі» (Торғай өңірінің мысалында)

Konkina G.S.

Kanenova G.T.

17

Askarbek Symbat

Tuyak Aidana

5В011400 – «History»

4- course

«Торғай өлкесінің топонимикалық тарихы»

Byzhanova G.K.

18

Sarsengaly Marzhan

5В011400 – «History»

3- course

«Мұражай-өлке тарихы мен мәдениетінің ғылыми орталығы» (Арқалық қаласындағы Дала өлкесі тарихы мұражайынын мысалында)

Tolegenova A.Zh.

Kanenova G.T.

19

Tanirbergenova Aizhan

5В011400 – «History»

 2-курс

«Жаңа Қазақстандық париотизм-мемлекет дамуының басты факторы»

Konkina G.S.

Orazbekova R.S.

20

Rakhmetova Ayagoz

5В011400 - «History»

 4- course

«Научно-методические основы использования информационно-коммуникационных технологий а преподавании истории в организациях среднего образования»

Bermaganbet R.E.

Esimkhanova N.I.

21

Kaly Aigul

5В011400 – «History»

 4- course

«Торғай жұрты-зұлмат жылдар құрбаны»

Konkina G.S.

22

Zhunusov Olzhas

5В010800 – "Physical Culture and sport"

4 – course

«Ұлттық қозғалмалы ойындар элементтеріне дене тәрбиесі сабағында қолданудың әдіс тәсілдері»

Bisengaly M.G.

23

Balken Bagdat

5В010800 – "Physical Culture and sport"

3 –course

«Волейбол ойынының педагогикалық мүмкіндіктері»

Konisbayev K.B.

24

Zhanbirbay Guldana

Mirambek Nursulu

5В010700– "Fine arts and drawing"

3 – course

«Бейнелеу өнері пәнінде оқушылардың шығармашылық белсенділігін арттыру»

Turikpenova S.Zh.

25

Kungozyeva Aidana

5В010200- "Pedagogy and methodology of elementary education"    3- course

«Бастауыш сыныпта оқытудың интерактивті әдістерін пайдаланудың педагогикалық негіздері»

Zhumabayeva Zh.A.

26

Zhurabekova Ayauzhan

5В010200 - "Pedagogy and methodology of elementary education"      3- course

«Жекелеп оқыту  бастауыш сынып оқушыларының  зияткерлік қабілеттерін дамыту құралы»

Zhumabayeva Zh.A.

27

Umirbayeva Ayagoz

5В010200- "Pedagogy and methodology of elementary education"    3- cours

«Мир без приград»

Vishtak N.R.

28

Seitzhan Erzhigit

"Fine arts and drawing"

3 – course

Применение и использование инновационных технологий при изучении дисциплины «Дополнительный музыкальный инструмент - фортепиано»

Shayakhmetova A.A.

29

Riskhan Tynysbek

5В012100- "Kazakh language and literature at schools with the Kazakh language learning"

4-course

«Халық ақыны Күдері Жолдыбайұлы шығармашылығындағы азаттық идеясы»

KalyevA.K.

30

Memedova Nurgul

5В011700- "Kazakh language and literature"

4-course

«Қашқынбай Қазыұлы шығармашылығындағы Абай дәстүрі»

KalyevA.K.

31

Saktapbergenova Ardak

5В010100 – "Pedagogy and methodology of elementary education"  

«Балабақшада орыс тілді балаларға қазақ тілін үйрету әдістемесі»

Temirkhanova K.Sh.

32

Kabdygaly Zhuldyz

Tagaymuratov Nurbek

5В011600 – «Geography»

«Қазақстанның табиғи жайылымдары және оларды геоботаникалық картографиялау»

Nakishbayeva Zh.K.

33

Alyaidar Begaym

Kabylgazy Omirbek

5В011600 – «Geography»

«Қазақстандағы шөлденудің үдерістері және алдын алу шаралары» (Дала зонасының мысалында)

Baygukin G.T.

34

Kulmurhambetova S.M.

Omirzak K.Zh.

5В011500 – «Foundations of Law and Economics»

4 course

«Конституционно-правовые основы инклюзивного образования в Республики Казахстан»

Bermaganbet R.E.

35

Poezdeva A.B.

5В011500 – «Foundations of Law and Economics»

3-course

«Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы халықаралық ынтымақтастықты реттеудің конституциялық-құқықтық негіздері»

Bermaganbet R.E.

Increasing the research capacity of the university teaching staff allows the successful participation in various national competitions.
So, from 2012 ArkSPI teachers annually participate in the "Best University Teacher" and become holders of the title "Best teacher of high school" (2012 y.- Umbetov F.U, 2013 - Valihanov SH.A, 2014 - Rakhmetova B .A).
And this year, the owners of such a high rank became a teacher as much as 2 – Konkina Gulbarshin Spanovna and Turikpenova Sandugash Zhumanovna

Talk to us

87143072488